هشدار سازمان دامپزشکی درباره تأمین دام زنده از مراکز غیرمجاز‌
هشدار سازمان دامپزشکی درباره تأمین دام زنده از مراکز غیرمجاز‌
سازمان دامپزشکی به مناسبت عید سعید قربان اعلام کرد: امروز ناظران بهداشت و ناظران شرعی با استقرار در محل کشتارگاه‌های دام، دام‌ها را از نظر آلودگی به عوامل بیماری‌زا نظیر بیماری‌های مشترک بین انسان و دام بازرسی می‌کنند و ادارات کل دامپزشکی استانی از خرید دام تا کشتار، آماده همکاری با شهروندان هستند.

بوراپرس، بررسی‌ها حاکی از آن است که در روز عید سعید قربان، مراکز غیر رسمی در سطح شهر تهران شکل گرفته که گوسفند قربانی را با قیمت‌های بسیار بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌کنند، در حالی که سازمان دامپزشکی کشور هشدار داده بود مردم گوسفند قربانی را از مراکز ۲۱ گانه سطح استان تهران با نرخ مصوب هر کیلو ۱۷۵ هزار تومان می‌توانند خریداری کنند.

مشاهدات خبرنگار فارس از سطح استان تهران حاکی است که برخی افراد سودجو کنار خیابان‌ها با فنس‌کشی، محل عرضه گوسفند قربانی درست کرده‌اند که علاوه بر این که تردد مردم را مختل کرده، بوی نامطبوع آن عابران را اذیت می‌کند، این افراد گ.سفند قربانی را ‌با قیمت‌های بسیار بالاتر از نرخ مصوب‌ می‌فروشند.

بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس از یکی از مراکز عرضه غیر رسمی در سطح شهر، هر کیلوگرم گوسفند زنده بین ۱۸۵ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

گزارش‌هایی هم از برخی استان‌ها وجود دارد که عده‌ای امروز گوسفند زنده را با قیمت‌های تا ۲۰۰ هزار تومان‌ ‌عرضه می‌کنند.

روز گذشته سازمان دامپزشکی کشور ۲۱ مرکز عرضه بهداشتی گوسفند قربانی را در سطح استان تهران معرفی کرد که هر کیلو گوسفند زنده را با قیمت ‌۱۷۵ هزار تومان عرضه می‌‌کنند.

در روز عید سعید قربان، بسیاری از مردم و حجاج‌ گوسفند قربانی می‌کنند، در این ایام‌ تقاضا خرید گوسفند و دام زنده‌ افزایش می‌یابد.