جزئیات بازگشایی مدارس در آذربایجان‌شرقی
جزئیات بازگشایی مدارس در آذربایجان‌شرقی
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، جزییات بازگشایی حضوری مدارس متوسطه اول و ابتدایی استان از اول آذرماه امسال را تشریح کرد.

عاشور اکرمی روز سه شنبه در یک گفت و گوی خبری در تشریح آخرین وضعیت حضور دانش‌آموزان در مدارس آذربایجان‌شرقی گفت: سیاست آموزش و پرورش بازگشایی مدارس به‌صورت تدریجی و اقتضائی است.

وی اظهار کرد: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس آذربایجان شرقی در مناطق روستایی از روز سوم مهر ماه و با تعداد زیر ۱۵ نفر دانش آموز در هر کلاس درس، به صورت حضوری باز هستند.

وی ادامه داد: از پانزدهم مهر ماه نیز کلاس‌های زیر ۳۰ نفر با رعایت نکات بهداشتی در تمامی مناطق روستایی و عشایری دایر هستند.

اکرمی در خصوص مدارس مناطق شهری یادآوری کرد: مدارس مناطق شهری از ۱۵ آبان‌ماه بازگشایی شده و مدارس آموزش متوسطه دوم (پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم) نیز تدریجاً بازگشایی خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی افزود: در صورت بازگشایی کامل مدارس، دانش‌آموزان باید با فاصله ۱.۵ متری در کلاس‌ها حاضر باشند و کلاس‌های بالای ۳۰ نفر نیز به چند گروه تقسیم شده و هر گروه یک روز در میان در مدرسه حاضر و روزهای دیگر به‌صورت مجازی تحصیل خواهند کرد.

اکرمی در پایان گفت: کلاس‌های حضوری به مدت سه زنگ (۶۰ دقیقه) برگزار و هر ۱۰ دقیقه یک بار نیز پنجره‌های کلاس برای گردش هوا باز خواهد شد.