صدای مادرانه رادیوی آذربایجان شرقی خاموش شد
صدای مادرانه رادیوی آذربایجان شرقی خاموش شد
پروین داداش زاده گوینده و پیشکسوت صداوسیمای آذربایجان شرقی دارفانی را وداع گفت.

شادروان داداش زاده متولد ۱۳۳۰ هجری شمسی در تبریز از ۱۴ سالگی کار گویندگی را آغاز کرد و بیش از ۴۰ سال به عنوان گوینده ثابت رادیو مشغول فعالیت بود.

این صدای ماندگار رادیو تبریز در برنامه خانواده به شهرتی ملی رسید و در کمتر از چند سال گویندگی ارشد رادیو را از آن خود کرد.

به گفته مرحوم خانم داداش زاده وی در اکثر برنامه‌های رادیویی قبل از انقلاب رادیو تبریز حضور داشت که برنامه بیست سئوالی رادیو تبریز که به صورت زنده برگزار می‌شد از جمله برنامه‌های رادیویی شاخص قبل از انقلاب بود.

مهمترین و شاخص‌ترین برنامه‌ای که مرحومه داداش زاده در رادیو تبریز بعد از انقلاب روی آنتن برد برنامه خانواده بود که کمتر آذربایجانی داریم که این برنامه را با صدای دلنشین مادر رادیو تبریز نشنیده باشد.

کسب مقام اول در نخستین جشنواره تولیدات صدا و سیما یکی از مهمترین افتخارات پروین داداش زاده بود.

وی که در سال‌های پایانی عمر خود به آموزش گویندگی نیز روی آورده بود شب گذشته جان به جان آفرین تسلیم کرد تا برای همیشه صدای مادر رادیو تبریز جاودانه شود.

روابط عمومی صداوسیمای آذربایجان شرقی اعلام کرد: آیین بدرقه و وداع با زنده یاد پروین داداش زاده، گوینده و مجری پیشکسوت صداوسیمای آذربایجان شرقی و چهره ماندگار رادیو روز یکشنبه مورخ ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۹ صبح از خیابان جام جم مقابل درب ورودی صداوسیمای آذربایجان شرقی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و با حضور تعداد محدودی از نزدیکان و همکاران و هنرمندان برگزار می‌شود.