لزوم تدوین نقشه راه برای حوزه صادرات آذربایجان شرقی
لزوم تدوین نقشه راه برای حوزه صادرات آذربایجان شرقی
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز بر لزوم تدوین نقشه راه برای حوزه صادرات آذربایجان شرقی با همکاری دولت و بخش خصوصی تاکید کرد.

یونس ژائله روز سه‌شنبه، ۱۶ شهریور، در جلسه‌ی بررسی وضعیت صادرات آذربایجان‌شرقی که در محل اتاق تبریز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به رویکرد دولت جدید امیدواریم همکاری بدنه‌ی اقتصادی دولت و بخش خصوصی بیش از پیش گسترش یافته و شاهد برنامه ریزی درست و تدوین نقشه‌ی راه برای حوزه‌ی صادرات استان باشیم.

وی ادامه داد: بخش دولتی نباید از مشورت با بخش خصوصی غافل شده و به تنهایی برای حوزه‌ی صادرات برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کند چرا که بخش خصوصی در مسیر اجرای سیاست‌های حوزه‌ی تولید و صادرات قرار دارد.

ژائله با تاکید بر سرمایه‌گذاری بر روی توسعه و افزایش صادرات از استان افزود: پس از تعیین مسئولان دولتی در استان باید شاهد جلسات رسمی بین بخش خصوصی، مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس استان باشیم تا تصمیم‌گیری همه جانبه برای تدوین نقشه‌ی راه صادرات صورت گیرد.

وی، همکاری بانک‌ها با بدنه‌ی تولید و صنعت استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: منابع بانکی خوبی در آذربایجان‌شرقی وجود دارد اما عدم جذب واحدهای سرمایه گذاری در داخل استان، کم لطفی در حق این واحدها محسوب می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صناع، معادن و کشاورزی تبریزتاکید کرد: نباید واقعیت ها را رها کرده و درگیر حواشی و تنش‌ها شویم بلکه در کنار پرداختن بخش دولتی به رفع ایرادات بدنه‌ی خود، بخش خصوصی نیز باید اقدام به رفع کاستی‌ها و افزایش تمرکز خود حوزه‌ی تولید و صادرات کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز، در این جلسه نماینده سازمان صمت استان، گزارشی از وضعیت صادرات استان و پیش‌بینی های انجام شده برای تحقق این میزان و همچنین میزان محقق شده ارائه داد. همچنین رییس کمیسیون صادرات و واردات اتاق تبریز و دبیران میزهای کشورهای مختلف گزارشی از مشکلات موجود در حوزه صادرات ارائه دادند.