شمار بیماران بستری کرونا در آذربایجان شرقی به ۱۳۵۰ نفر افزایش یافت
شمار بیماران بستری کرونا در آذربایجان شرقی به ۱۳۵۰ نفر افزایش یافت
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش شمار بیماران بستری کرونا در آذربایجان شرقی به یک هزار و ۳۵۰ نفر خبر داد.

عباسعلی درستی ظهار کرد: آمار مبتلایان به کرونا روز به روز در استان در حال افزایش بوده و هم اکنون بیش از ۲۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه‌ی بیمارستان ها بستری هستند.

وی در رابطه با آمار فوتی ها افزود: متوسط فوتی های روزانه‌ی استان طی هفته‌ی گذشته ۹ نفر بود اما در دو روز اخیر به بیش از ۱۰ نفر رسیده است.

وی متذکر شد: روزانه نتیجه‌ی بیش از ۹۰۰ آزمایش کرونا مثبت اعلام شده و ۱۴ شهرستان در وضعیت قرمز و هفت شهرستان استان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کاهش یافته است، گفت: میزان استفاده از ماسک در استان کاهش یافته و رعایت پروتکل ها به ۵۰ الی ۶۰ درصد رسیده است.

وی در ارتباط با روند واکسیناسیون استان خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰۰ هزار نفر که حدود ۳۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان را شامل می‌شود، تاکنون واکسینه شده‌اند.

درستی در پایان تاکید کرد: ظهر دیروز واکسن در سطح استان به اتمام رسید که از صبح امروز واکسن های «سینوفارم» و «کوو ایران برکت» تامین و به مناطق مختلف ارسال شد اما واکسن «آسترازنکا» هنوز به استان تحویل داده نشده است که به محض تحویل در اختیار مراکز واکسیناسیون قرار خواهد گرفت.

  • منبع خبر : ایسنا