هیچ کودک خیابانی کارتن خوابی در آذربایجان شرقی وجود ندارد
هیچ کودک خیابانی کارتن خوابی در آذربایجان شرقی وجود ندارد
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که آذربایجان شرقی، استان بیست و پنجم در موضوع کودک خیابانی است، افزود: کودک خیابانی کارتن خواب در استان وجود ندارد و تمامی کودکان خیابانی استان دارای خانه هستند. طی یک سال گذشته نیز ۳۱ خانواده کودک خیابانی استان خدمات توانمندسازی دریافت کرده‌اند.

دکتر فرگل صحاف روز شنبه ۲۶ تیرماه در نشست خبری با اشاره به شعار هفته بهزیستی امسال تحت عنوان «بهزیستی در گام دوم؛ هوشمندسازی، محله محوری و سلامت اجتماعی در خانواده»، اظهار کرد: بیش از ۷۴ هزار نفر در استان از بهزیستی، مستمری دریافت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مستمری‌های پرداختی اداره کل بهزیستی استان به مددجویان در طی یک سال گذشته افزایش یافته است به طوری که مستمری خانوارهای تک نفره با افزایش ۱۰۳ درصدی به ۳۵۰ هزار تومان، خانوارهای دو نفره با افزایش ۷۳ درصدی به ۵۰۰ هزار تومان، خانوارهای سه نفره با افزایش ۸۷ درصدی به ۷۰۰ هزار تومان، خانوارهای چهار نفره با افزایش ۸۶ درصدی به ۹۰۰ هزار تومان و مستمری خانوارهای پنج نفره به بالا به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی با بیان این‌که تعداد ۷۷ هزار و ۵۷۷ معلول در استان تحت پوشش بهزیستی هستند، افزود: ۴۴ هزار و ۷۸۳ نفر دارای پرونده اجتماعی بهزیستی هستند و تعداد ۸۴ هزار و ۳۵۴ نفر تحت پوشش بیمه مددجویی قرار دارند.