افزایش دو برابری تعداد متوفیان کرونایی در وادی رحمت تبریز
افزایش دو برابری تعداد متوفیان کرونایی در وادی رحمت تبریز
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از افزایش ناگهانی و دو برابری تعداد متوفیان کرونایی در وادی رحمت تبریز خبر داد.

فرخ جلالی در این خصوص اظهار کرد: از دی ماه گذشته تاکنون برای اولین بار است که متوفیان کرونایی در تبریز با این میزان افزایش مواجه می‌شود.

وی متذکر شد: در صورت تداوم روند فعلی، تعداد اموات کرونایی در وادی رحمت تبریز به میزان مرگ و میر پاییز و زمستان سال گذشته برخواهد گشت.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از هرگونه تجمع و ازدحام در روزهای آتی، افزود: با توجه به این‌که مجموعه آرامستان‌های سطح شهر یکی از کانون‌های تجمع محسوب می‌شود، بر اساس تصمیم و ابلاغ ستاد پیشگیری کرونا، تا اطلاع ثانوی نسبت به تعطیلی آن‌ها اقدام شده است.

جلالی با بیان این‌که وادی رحمت نیز علاوه بر کانون تجمعات، به دلیل افزایش تعداد متوفیان کرونایی دوباره به یکی از مراکز آلوده تبدیل شده است، افزود: از این رو ضمن مسدود شدن ورودی‌های وادی رحمت بر اساس ابلاغیه نهادهای بالادستی، تا اطلاع ثانوی یک سوم پرسنل ستادی به صورت شیفتی سر کار حاضر خواهند شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز، وی تاکید کرد: از این رو تمام مراسمات رسمی، ترحیم، چهلم و … لغو شده و برای تشییع،‌ نماز میت و تدفین متوفیان نیز فقط بستگان درجه یک به صورت محدود و با صدور کارت تردد اجازه حضور خواهند داشت.