اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل متروی تبریز با دستور رئیس جمهور
اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل متروی تبریز با دستور رئیس جمهور
استاندار آذربایجان شرقی از اختصاص 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خطوط یک و دو متروی تبریز با دستور رئیس جمهور خبر داد و گفت: تزریق این میزان اعتبار و نقدینگی، علاوه بر تکمیل خطوط مترو، در رونق سایر رسته‌های شغلی مرتبط با این پروژه نیز موثر خواهد بود.

محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگوی تلویزیونی، مترو را یکی از پروژه‌های مهم حوزه حمل‌ونقل عمومی و از اولویت‌های اجرایی مدیریت استان برشمرد و گفت: بخش قابل توجهی از حیات و پویایی شهر تبریز وابسته به فعالیت وسایط حمل‌ونقل عمومی پاک است که مترو یکی از مهم‌ترین و موثرترین آنها محسوب می‌شود.

وی همچنین حاشیه‌نشینی را یکی از معضلات جدی شهر تبریز دانست و گفت: مقابله با این پدیده نامبارک اجتماعی را وظیفه اصلی خود می‌دانیم و برنامه‌ریزی‌های خوبی برای حمایت از ساکنان این مناطق و احداث مسکن مناسب و ایمن برای آنها انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه حاشیه‌نشینی، معلول بدمسکنی است، اظهار کرد: پاسخ‌دهی نامناسب به نیازهای سکونت در جامعه، از عوامل اصلی رواج روزافزون حاشیه‌نشینی است که موجب شده است ۲۰ درصد جمعیت کلانشهرهای کشور در مناطق حاشیه‌ای زندگی کنند.

پورمحمدی با اشاره به ساخت‌وسازها در مناطق خطرآفرین و غیرایمن حاشیه شهر تبریز، گفت: احداث بیش از پنج هزار واحد مسکونی در شهرک جوانان و انتقال ساکنان مناطق حاشیه‌نشین به منازل ایمن، یکی از تصمیمات مدیریت استان برای پایان حاشیه‌نشینی در تبریز است.

وی ادامه داد: این پروژه با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام و قرارگاه خاتم‌الانبیاء احداث می‌شود و علاوه بر این بسیاری از طرح‌های دیگر همچون طرح اقدام ملی مسکن نیز کمک‌کار مدیریت استان در مقابله با پدیده حاشیه‌نشینی است.

وی با اشاره به اقدامات استان در حوزه عمران شهری، گفت: به‌رغم مشکلات ناشی از تحریم و کرونا، در دو سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در این بخش انجام شده و در دهه فجر امسال بیش از سه هزار و ۶۹۵ پروژه در شهرها و روستاهای استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: هیچ پروژه‌ای در تبریز و سایر شهرستان‌های استان به بهانه کرونا یا تحریم تعطیل نشده و تمامی آن‌ها با سرعت و کیفیت قابل قبولی در حال اجراست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: مردم آذربایجان، همواره در حمایت از نظام و انقلاب، پیشتاز بوده‌اند و مقام معظم رهبری نیز همواره از مردمان این دیار به عظمت و نیکی یاد کرده‌اند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی افزود: راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب به مردم تبریز در دیدارهای سالانه، همواره در توسعه و پیشرفت همه‌جانبه استان، موثر بوده و بارقه امید را در دل کارگزاران و خادمان مردم در سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی روشن می‌کند.