ادامه محدودیت تردد شبانه در شهرهای زرد و نارنجی
ادامه محدودیت تردد شبانه در شهرهای زرد و نارنجی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه محدودیت‌های شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد در تمامی شهرهای زرد و نارنجی اعمال می شود، گفت: در استان، هفت شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۴ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد.

علیار راستگو در جلسه طرح بسیج محله محور با عنوان “طرح حاج قاسم سلیمانی” افزود: شهرستان‌های آذرشهر، میانه، مراغه، جلفا، اهر، سراب و عجب شیر هفت شهرستانی هستند که در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه شهرستان عجب شیر از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شده و ضروری است در این شهرستان اقدامات پیشگیرانه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و وضعیت شهرستان جلفا نیز همچنان در حالت نارنجی باقی مانده است.

راستگو گفت: محدودیت تردد بین شهری برای شهرستان‌های با وضعیت زرد نداریم، ولی در شهرستان‌ها با وضعیت نارنجی محدودیت‌های تردد بین شهری اعمال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از تجمعات غیرضروری جلوگیری کرد، افزود: در برخی شهرستان‌ها گزارش هایی مبنی بر برگزاری برخی مراسم‌ها همچون مجالس ترحیم ارایه می‌شود که فرمانداران باید به جد به این موضوع ورود کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه نباید وضعیت عادی انگاری شود، افزود: مفهومی به نام رعایت پروتکل‌ها در فضاهای سربسته وجود ندارد و در چنین فضاهایی اصلا نباید تجمع شکل گیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح بسیج محله محور در استان، گفت: در این طرح پس از شناسایی افراد مثبت توسط مراقبان سلامت، تیم بسیج موظف هستند که اطرافیان فرد بیمار و کسانی که با او در ارتباط بوده‌اند را شناسایی و برای تست به مراکز بهداشت معرفی کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که فرد شناسایی شده از رفتن به مرکز بهداشت خودداری کند، ضروری است تست از فرد در محل انجام گیرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا هم د این جلسه گفت: بسیجیان در سال‌های گذشته در هر عرصه‌ای که نیاز بوده، حضور داشته و کارنامه‌ای درخشان از خود به جای گذاشته‌اند و اینک با طرح شهید سلیمانی و در جهادی دیگر وارد کارزار شده‌اند.

الیاس گل محمدزاده افزود: طرح شهید قاسم سلیمانی با مشارکت مردمی درحال اجراست و توان بسیج، خانه‌ها و شبکه‌های بهداشت به خدمت گرفته شده است.