پیام امام جمعه تبریز در پی ارتحال آیت الله یزدی
پیام امام جمعه تبریز در پی ارتحال آیت الله یزدی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، ارتحال حضرت آیت الله یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری و دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.

متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم به‌شرح زیر است ؛

بسم الله الرحمن الرحیم
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَهِ
خبر رحلت عالم جلیل القدر؛ حضرت آیت الله محمد یزدی رضوان الله تعالی علیه موجب تألم و تأثر گردید.

سراسر عمر پر برکت این فقیه عالیقدر، شجاع و انقلابی به حمایت صریح و بدون تعارف از آرمان های انقلاب، امام و رهبری و همچنین نشر علوم اسلامی و ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام اختصاص داشت و پیشگامی در مبارزات اثرگذار بارها طعم زندان ساواک و تبعید به شهرهای دور افتاده را به ایشان چشاند.

عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی، عضویت در شورای نگهبان با حکم حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، ریاست قوه قضائیه و عضویت در شورای عالی حوزه های علمیه و دبیری این شورا و همچنین ریاست جامعه مدرسین حوزه از مسئولیت های مهم و درخشان حضرت آیت الله محمد یزدی در نظام اسلامی بوده است.

اینجانب با عرض تسلیت این ضایعه؛ به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فدا، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی)، حوزه های علمیه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیت مکرم و جمیع دوستداران و ارادتمندان ایشان، از درگاه خداوند متعال برای روح بلند آن عالم ربانی، علودرجات و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.