چهار ایستگاه مترو تبریز ۲۷ آذر ماه توسط رئیس جمهور افتتاح می شود
چهار ایستگاه مترو تبریز ۲۷ آذر ماه توسط رئیس جمهور افتتاح می شود
شهردار تبریز گفت: چهار ایستگاه مترو تبریز ۲۷ آذرماه توسط رئیس جمهور افتتاح می شود.

ایرج‌شهین باهر در حاشیه بازدید از آخرین وضعیت ایستگاه های ۹، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ خط ۱ قطار شهری تبریز با اشاره به آماده سازی چهار ایستگاه خط ۱، اظهار کرد: ۲۷ آذر پروژه های شهرداری چهار شهر مشهد، تهران، تبریز و نوشهر توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد که در تهران یک ایستگاه مترو، در مشهد یک پارکینگ و در تبریز چهار ایستگاه مترو که در حال تکمیل و آماده سازی است، افتتاح می شود.

وی ادامه داد: آخرین بازدیدها از این ایستگاه ها را به همراه اعضای محترم شورا انجام می دهیم تا توصیه های لازم را به متولیان مترو داشته باشیم و پس از جمع بندی، این ایستگاه ها را در روز ۲۷ آذر به دست رئیس جمهور افتتاح و تقدیم شهروندان کنیم.

وی افزود: به رغم مشکلات اقتصادی، بدهی های بانکی و مشکلات اداری به لطف خدا در شورای پنجم کارهای خوبی در حوزه مترو انجام شده است.

شهردار کلانشهر تبریز گفت: پیش از این، در فاز ۲ خط ۱ مترو صرفا دو ایستگاه افتتاح شده بود اما در دوره مدیریت و شورای پنجم، ما همه ایستگاه های فاز ۲ و فاز ۳ را نیز راه اندازی کردیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از ایستگاه های باقی مانده، دو ایستگاه را در سوم خرداد ۱۴۰۰ افتتاح می کنیم و یک ایستگاه باقی مانده از کل خط ۱ را نیز تا پایان شهریور ۱۴۰۰ آماده می کنیم تا کل خط ۱ آماده بهره برداری شود.

  • منبع خبر : ایسنا