آغاز مرمت طویل‌ترین پل تاریخی آذربایجان شرقی
آغاز مرمت طویل‌ترین پل تاریخی آذربایجان شرقی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آغاز فاز نخست استحکام بخشی و مرمت پل شهرچای میانه به عنوان طویل‌ترین پل تاریخی استان خبر داد.

احمد حمزه زاده با بیان اینکه مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی و باستانی همواره در صدر برنامه‌های سالیانه این اداره کل قرار دارد، افزود: با توجه به قرارگیری چندین پل تاریخی در منطقه، مرمت آن‌ها نیز طی سال جاری جزو اولویت‌های میراث فرهنگی استان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: از این میان، مرمت پل شهرچای میانه نیز به صورت مستمر تحت نظارت متخصصان حوزه میراث فرهنگی در حال انجام است.
وی با بیان اینکه پل شهرچای شهرستان میانه به عنوان طویل‌ترین پل تاریخی آذربایجان شرقی، فاز نخست استحکام بخشی و مرمت را می‌گذراند، گفت: پس از انجام مطالعات و ارائه طرح مرمت پل شهرچای و اخذ مجوز مرمت از شورا فنی تهران و استان و همچنین اداره کل حفظ بناهای تاریخی مراحلی از قبیل مرمت، تثبیت و استحکام پایه‌ها و مرمت سنگ ها و آجرها در فاز نخست آغاز شده است.
به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، حمزه‌زاده اظهار کرد: به دنبال بازدید از زیرساخت‌های گردشگری شهرستان میانه، با همکاری سازمان اوقاف محل احداث مرکز اطلاع رسانی گردشگری این شهرستان نیز تعیین و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.