خرید بلیت‌های ۲ سینما توسط یک شهروند برای حمایت از هنر در تبریز
خرید بلیت‌های ۲ سینما توسط یک شهروند برای حمایت از هنر در تبریز
مدیر امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: یکی شهروند تبریزی بخشی از بلیت‌های سانس عصر سه‌شنبه پردیس سینمایی قدس و انقلاب را به عنوان هدیه فرهنگی و در حمایت از سینما خریداری کرد.

فرهاد باغشمال از حمایت جالب هنردوستان شهر تبریز از سینماهای این شهر خبر داد و اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید تعطیلی ۹ ماهه سینماها و بحران کرونا خسارات جبران‌ناپذیر و زیادی به بدنه سینماها وارد کرده است و از این حیث پرسنل سینماهای سراسر کشور در فشار اقتصادی سختی قرار دارند که برای عبور از آن نیاز به هم‌دلی همه هنردوستان است.

مدیر امور سینمایی آذربایجان شرقی ادامه داد: در همین راستا روز گذشته یکی از شهروندان هنردوست تبریزی در اقدامی قابل تحسین، بخشی از بلیت‌های سانس عصر سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه پردیس سینمایی قدس و انقلاب را به عنوان هدیه فرهنگی و در حمایت از هنر سینما خریداری کرد که از نگاه ما اتفاق جالب و ارزشمندی بود.

وی افزود: شاید کسی نتواند تصور درستی نسبت به حجم خسارات و تبعات آن بر خانواده سینما داشته باشد، اما دلگرمی سینماداران به همین حمایت‌های ارزشمندانه است؛ به هر حال این بحران شامل حال همه شده است و امیدوارم در این روزهای کرونایی بیشتر هوای یکدیگر را داشته باشیم.

باغشمال با اشاره به وضعیت سینماها در این استان، گفت: سینماهای استان آذربایجان‌شرقی نیز مانند سینماهای سایر استان‌ها در اغلب روزهای بحران کرونا تعطیلی را تجربه کردند، البته ما تمام تلاش خود را داریم تا با اجرای برنامه‌های جذاب و مطمئن، سینما را احیا نگه داریم و همچنان معتقدیم سینماها با وجود اجرای سفت و سخت پروتکل‌های بهداشتی یکی از امن ترین مراکز عمومی هستند و تعطیلی مراکز هنری، اجحاف بزرگی در حق فرهنگ و هنر کشور است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر