اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای رفع قطعی آب تبریز
اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای رفع قطعی آب تبریز
استاندار آذربایجان‌شرقی با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان به‌دلیل پیگیری برای رفع مشکل قطعی‌های مکرر آب در تبریز، گفت: خوشبختانه هشت میلیارد تومان از مبلغ 20 میلیارد تومان وعده داده شده توسط وزارت نیرو به استان تخصیص داده شده و باقی‌مانده اعتبارات نیز در طول زمان و متناسب با پیشرفت امور پرداخت می‌شود.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی به مناسبت هفته دولت با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: با وجود تمام مشکلات، روند توسعه و پیشرفت استان در بخش‌های مختلف متوقف نشده است.

وی افزود: همواره تلاش کرده‌ایم که از مسوولان رده بالای کشوری برای سفر به استان و طرح موضوعات مختلف دعوت کنیم و هر هفته با چند نفر از وزرا و مسوولان ارشد کشور، جلسات و دیدارهایی برای پیگیری مسائل استان داریم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به وضعیت اجرای پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور به استان، متذکر شد: از مجموع ۳۱ پروژه مصوب، ۲۴ پروژه تکمیل و هفت پروژه با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد در دست اجراست.

پورمحمدی با اشاره به افتتاح بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در هفته دولت امسال در استان، گفت: هیچ مشکل و مانعی بر سر راه توسعه استان وجود ندارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، صدها پروژه جدید نیز در دهه فجر تقدیم مردم استان می‌شود.

وی همچنین با اشاره به برخی آمارها در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی استان، تصریح کرد: به رغم شرایط ناپایدار بین‌المللی و تهدیدهای موجود، آذربایجان‌شرقی براساس شاخص‌های وزارت کشور، امن‌ترین استان کشور است.

پورمحمدی با اشاره به عملکرد بخش اقتصادی استان، یادآور شد: براساس اعلام مرکز ملی آمار ایران، نرخ فصلی بیکاری در استان از ۱۰٫۳ درصد به ۹ درصد کاهش یافته است و این روند با اجرای طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی ادامه خواهد یافت.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ طرح توسعه‌ای در شهرستان‌های مختلف استان در دست اجراست، ادامه داد: از سال گذشته تا امروز بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ پروانه بهره‌برداری جدید در استان صادر شده که بیش از ۷۵ درصد این پروانه‌ها، اجرایی و موجب اشتغال‌زایی برای جوانان شده است.

پورمحمدی همچنین از افزایش نسبی تقاضا برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در استان به رغم شرایط دشوار ناشی از تحریم‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد: با عنایت خداوند متعال، وحدت و مودت حاکم در جامعه، مردم کارآزموده و قدرشناس ایران اسلامی، این برهه حساس را نیز با موفقیت پشت سر خواهند گذاشت.

وی با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان به‌دلیل پیگیری برای رفع مشکل قطعی‌های مکرر آب در تبریز، بیان داشت: خوشبختانه هشت میلیارد تومان از مبلغ ۲۰ میلیارد تومان وعده داده شده توسط وزارت نیرو به استان تخصیص داده شده و باقی‌مانده اعتبارات نیز در طول زمان و متناسب با پیشرفت امور پرداخت می شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین از قول مساعد وزارت نیرو برای اختصاص ۴۰ میلیارد تومان به استان در راستای اجرای پروژه لوله‌گذاری و خط انتقال آب از قلعه چای به تبریز خبر داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی هم در این دیدار که معاونان استاندار هم در آن حضور داشتند با تبریک هفته دولت، گفت: هفته دولت، فرصتی مناسب برای ارائه گزارش عملکرد سالانه دستگاه‌های اجرایی به مردم است و این موضوع در طول سال نیز باید مورد توجه تمام مسوولان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم با اشاره به تاکیدات امام و رهبری بر ضرورت ارائه گزارش عملکرد مسوولان به مردم، ابراز کرد: آگاهی‌بخشی به مردم و افزایش اعتماد اجتماعی، یک ضرورت انکارناپذیر و از مهم‌ترین عوامل تقویت نظام است.

وی، خواستار دفاع منطقی و نقد منصفانه مسوولان از سوی رسانه‌ها و مردم شد و ادامه داد: دفاع و یا انتقاد از هر ارگانی، زمانی موثر است که علاوه بر حفظ اخلاق و آداب انسانی و اسلامی، مستدل، مستند، واقع‌بینانه و به دور از مسائل سیاسی و شخصی باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با قدردانی از عملکرد استاندار و مجموعه مدیریت استان در پیگیری مسائل مختلف، گفت: پورمحمدی از زمان مسئولیت خود در استانداری، مسائل سیاسی و جناحی را در مسائل کاری، دخالت نداده و به همراه معاونان پرتلاش خود برای رفع مشکلات مختلف استان به‌صورت شبانه‌روزی تلاش کرده است.

  • منبع خبر : فارس