تحریم چین به بهانه بدرفتاری با مسلمانان اویغور
تحریم چین به بهانه بدرفتاری با مسلمانان اویغور

منابع خبری گزارش دادند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد طرحی را که خواستار تحریم مقام‌های چین به بهانه مسائل ادعایی حقوق بشری است را امضا خواهد کرد. یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته ترامپ قصد دارد طراحی را که خواستار تحریم چین به بهانه بدرفتاری با مسلمانان اویغور است امضا کند. […]

منابع خبری گزارش دادند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد طرحی را که خواستار تحریم مقام‌های چین به بهانه مسائل ادعایی حقوق بشری است را امضا خواهد کرد.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته ترامپ قصد دارد طراحی را که خواستار تحریم چین به بهانه بدرفتاری با مسلمانان اویغور است امضا کند.

مجلس نمایندگان آمریکا روز ۸ خردادماه این طرح را به تصویب رسانده بود. طرح مذکور قبل از آن روز ۲۶ اردیبهشت‌ماه به تصویب مجلس سنا رسیده بود.

این تازه‌ترین تلاش واشنگتن برای تنبیه پکن به موازات تشدید اتهام زنی ترامپ به چین درباره ویروس کرونا بوده است.

در طرح مصوب کنگره کمیته اجرایی حزب کمونیست چین (پولیت بورو) به عنوان مسئول «نقض‌های فاحش حقوق بشر» علیه اقلیت مسلمانان چین شناخته شده است.

دولت چین پیشتر در واکنش به تصویب طرح مجلس نمایندگان آمریکا و تهدید به تحریم مقاماتش هشدار داده بود که هرگونه اقدام واشنگتن را به گونه متناسب پاسخ خواهد داد./فارس