اتوبان تبریز-سهند شهریورماه زیر بار ترافیک می‌رود
اتوبان تبریز-سهند شهریورماه زیر بار ترافیک می‌رود

عباس مصطفوی مدیر عامل شرکت عمران سهند با اشاره به وضعیت اتوبان تبریز سهند گفت: در حالی که هنوز ۴ کیلومتر از این مسیر تملک نشده بود، مسئولین بجای شفاف‌سازی قول افتتاح پروژه می‌دادند. وی خاطرنشان کرد: این امر موجب سلب اعتماد عمومی مردم گردیده و باعث شده مردم دیگر اعتمادی به مسئولین نداشته باشند، پروژه تبریز […]

عباس مصطفوی مدیر عامل شرکت عمران سهند با اشاره به وضعیت اتوبان تبریز سهند گفت: در حالی که هنوز ۴ کیلومتر از این مسیر تملک نشده بود، مسئولین بجای شفاف‌سازی قول افتتاح پروژه می‌دادند.

وی خاطرنشان کرد: این امر موجب سلب اعتماد عمومی مردم گردیده و باعث شده مردم دیگر اعتمادی به مسئولین نداشته باشند، پروژه تبریز سهند با مشکلات عدیده‌ای از جمله عدم تملک باغات و زمین‌ها در مسیر اتوبان روبه‌رو بوده و در نهایت بدهی افراد برای تملک پرداخت شد و اکنون هیچ مشکل مالی وجود ندارد، این آزاد راه ۸ پل اصلی دارد که هم اکنون ۳ پل کرجان، اسنجان و اندیشه باقی مانده است.

مصطفوی تصریح کرد: پل تقاطع لاله بالای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، پل کرجان و اسنجان در حال اتمام است و پل اندیشه هم تقریبا یک ماه بعد از اتمام این دو پل عملیاتی خواهد شد، اگر سرمایه‌گذار به تعهدات خود عمل کند شهریور ماه امسال این آزادراه زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

این در حالی است که شهریور سال ۹۸ استاندار آذربایجان‌شرقی وعده تکمیل پروژه تبریزسهند را داد و در ادامه تاکید کرد این اتوبان تا اسفند ماه زیر بار ترافیک می‌رود.

پورمحمدی در بهمن ماه سال گذشته نیز با هشدار به خلف وعده مسئولین وزارتی عنوان کرده بود: “تأمین مالی این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی، با بهانه‌های سطحی معطل مانده و اجرای این پروژه که به صورت مستقیم با زندگی ۱۴۰ هزار نفر ساکن شهر جدید سهند در ارتباط است، بسیار سهل گرفته می‌شود.”

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین با هشدار به مقاومت برخی در مقابل اتمام این پروژه راهسازی گفته بود:”  بنده به عنوان نماینده دولت باید به مردم استان گزارش دهم و اگر بزرگراه تبریز- سهند در موعد مقرر به اتمام نرسد به مردم اعلام خواهم کرد که چه کسانی در برابر این مسأله مقاومت می‌کنند. این اتوبان از ضروریات زندگی است و عده‌ای با سنگ اندازی راه ۱۴۰ هزار نفر جمعیت سهند را بسته‌اند.  هر هفته از این اتوبان بازدید دارم و به صورت جدی پیگیر هستیم. اگر تا ۶ ماه آینده این اتوبان تمام نشود، کارشکنان را به مردم معرفی می‌کنم.”

فروردین ۹۸ فرا رسید و‌ استاندار آذربایجان‌شرقی قول اتمام این پروژه را داد، مدیرکل راه و شهرسازی نیز وعده‌ی اتمام پروژه اتوبان تبریزسهند را تا پایان خرداد ماه داد، اواسط اردیبهشت ماه سال جاری پیمانکار این پروژه تاکید کرد تا پایان تیرماه این اتوبان زیر بار ترافیک خواهد رفت

حال مدیرعامل شرکت عمران سهند می‌گوید اگر پیمانکار به تعهدات خود عمل کند، پروژه شهریور ۹۹ زیر بار ترافیک می‌رود.