محققی که روی منشا ویروس کرونا کار می‌کرد به قتل رسید
محققی که روی منشا ویروس کرونا کار می‌کرد به قتل رسید

“بینگ لو” محقق چینی دانشگاه “پیتسبرگ” که روی منشاء “کروناویروس” تحقیق می‌کرد و قرار بود به زودی نتایج تحقیق خود را اعلام کند، به قتل رسید. به گزارش نورنیوز، جسد دکتر “بینگ لو” (Bing Liu) محقق ۳۷ ساله چینی که استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه “پیتسبرگ” بود و روی منشا کروناویروس کار می‌کرد، در خانه این […]

“بینگ لو” محقق چینی دانشگاه “پیتسبرگ” که روی منشاء “کروناویروس” تحقیق می‌کرد و قرار بود به زودی نتایج تحقیق خود را اعلام کند، به قتل رسید.

به گزارش نورنیوز، جسد دکتر “بینگ لو” (Bing Liu) محقق ۳۷ ساله چینی که استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه “پیتسبرگ” بود و روی منشا کروناویروس کار می‌کرد، در خانه این محقق پیدا شد.

دپارتمان پزشکی و زیست شناسی سیستمی و محاسباتی دانشگاه “پیتسبرگ” که “بینگ‌ لو” در آنجا تحقیق می‌کرد، در بیانیه‌ای گفت: تمرکز کار تحقیقاتی “بینگ لو” روی علوم اساسی “کروناویروس” بود. وی در آستانه یافتن تحقیقات بسیار مهم درباره یافتن مکانیسم‌های سلولی بود که سبب ایجاد “کووید-۱۹” می‌شوند.

این دپارتمان اعلام کرده که قصد دارد تلاش‌های این محقق را ادامه دهد.

پلیس اعلام کرد: «بینگ لو» در خانه خود در شمال “پیتسبرگ” توسط یک مرد چینی به ضرب گلوله کشته شد.

آسوشیتدپرس در گزارشی آورده: وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در اطلاعاتی چهار صفحه‌ای اظهار داشته است که دولت چین اوایل ماه ژانویه، «عمدا شدت [شیوع ویروس سارس-۲ را] پنهان کرد». این گزارش طبقه‌بندی محرمانه ندارد اما «تنها برای استفاده رسمی» تهیه شده‌است.

در آن تحلیل‌گران وزارت امنیت داخلی آمریکا می‌گویند پکن با پنهان‌کاری دست به افزایش واردات و کاهش صادرات نیازمندی‌های پزشکی زده است. بنا بر این گزارش چین در راستای این اقدامات «محدودیت‌های صادراتی را انکار کرده و داده‌های تجاری خود را به تاخیر انداخته و یا در اطلاعات سردرگمی ایجاد کرده است». اتهام دیگر این است که چین امکان انتقال ویروس از انسان به انسان را در اکثر روزهای ماه ژانویه از سازمان جهانی بهداشت پنهان نگه داشته، تا بتواند نیازمندی‌های درمانی و پزشکی خود را تامین کند.

گفته شده قاتل که یک مرد ۴۶ ساله چینی به نام “هائو گو”( Hao Gu) بوده است، پس از قتل بینگ لو، به داخل ماشین خود رفته و خود را هم با شلیک گلوله کشته است.

پلیس گفت هر دو آن‌ها یکدیگر را می‌شناختند اما رابطه آن‌ها به تحقیق لو درباره “کروناویروس” مرتبط نبوده است. البته انگیزه اصلی این قتل هنوز فاش نشده است.