سرمایه اجتماعی مردم تبریز «کرونا» را شکست می دهد
سرمایه اجتماعی مردم تبریز «کرونا» را شکست می دهد

آموزه­ های گران قیمت و پر هزینه انسان امروز،  از پاندمی «کرونا» در حال توسعه است و مردم تبریز با سابقه درخشان خلقِ تصاویرِ بی بدیلِ خیرخواهی و انسان دوستی،  در کنار تلاشگران مبارزه با این بیماری، تمام قد ایستاده­ اند و  بی تردید این سرمایه اجتماعی مردمِ تبریز«کرونا» را شکست می­ دهد. سعید جلالی […]

آموزه­ های گران قیمت و پر هزینه انسان امروز،  از پاندمی «کرونا» در حال توسعه است و مردم تبریز با سابقه درخشان خلقِ تصاویرِ بی بدیلِ خیرخواهی و انسان دوستی،  در کنار تلاشگران مبارزه با این بیماری، تمام قد ایستاده­ اند و  بی تردید این سرمایه اجتماعی مردمِ تبریز«کرونا» را شکست می­ دهد.

سعید جلالی ، در پی اهدای ۲۰۰۰ دست لباس سرهم حفاطتی ویژه کادردرمان درگیر با بیماران کرونا در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز در گفتگو با خبرنگاران ، ضمن اعلام مطلب فوق ، افزود : هم اکنون ما شاهد قدردانی شایسته ی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی و سازمان های مردم نهاد  شهرمان از تلاشگران ، پزشکان و پرستاران و کادر درمان مراکز درمان استان هستیم ، تا مبادا از کمبود تجهیزات تخصصی پزشکی رنج ببرند و خدای نکرده آسیب ببینند .

وی گفت : اگرچه دولت با تلاش خود سعی درتامین نیازهای کادر درمان دارد ، اما مردم ، خیرین ، فعالان اقتصادی ، شرکت های بخش خصوصی و موسسات مردم نهاد نیز با آورده های ارزشمند مادی و معنوی خود سعی در برآورد کردن نیازهای روزمره اقشار آسیب پذیر ، بیماران و از همه مهمتر تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها و کادر درمان ، دارند .

مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور مشارکت های اجتماعی و سازمان های مردم نهاد تاکید کرد : تبریز سابقه ای بسیار درخشان در  امورخیریه و موسسات مردم نهاد دارد که در انواع بحران های اجتماعی از جمله بلایای طبیعی در کنار مردم سراسر میهنمان ایران و به ویژه مردم خود تبریز بوده اند و کسب عناوین ملی در این عرصه نشان افتخاری است که مردم سراسر ایران به تبریز و تبریزی ها داده اند .

جلالی به ناگواری های طبیعی سال های اخیر اشاره کرد و گفت : بزرگی مشکلات ایجاد شده از شیوع کرونا قابل مقایسه با بلایایی همچون سیل و زلزله که بخش کوچکی از کشور یا استانمان را درگیر می کند نیست ،  به همین خاطر نیز مشارکت تمام اقشار با هر سطح ازتوانایی را می طلبد و ما خوشبختانه شاهد مشارکت شرکت های بخش خصوصی و فعالان اقتصادی توانمند در این عرصه هستیم .

وی در پایان تاکید کرد : اطلاع رسانی موضوع مشارکت در تامین نیازهای مراکز درمانی با این هدف انجام می گیرد که ابتدا به کادر درمان ایثارگر شهر و استانمان نشان دهیم که همگان قدردان کار ارزشمند آنان هستند و از سویی به افراد نیکوکار و توانمند ، مسیرهای شایسته خدمت به جامعه ی خودشان را آشکارتر کنیم .

لازم به ذکر است یکی از فعالان اقتصادیِ بخش خصوصیِ تبریز ،  ۲۰۰۰ دست لباسِ سرهمِ کادردرمانِ درگیر با بیماران کرونا ، به مبلغ یک میلیارد ریال به بیمارستان امام رضا(ع) برای توزیع بین تمام مراکز درمانی استان اهدا نمودند.