راه ارتباطی ۳۵ روستای مراغه از محاصره برف بازگشایی شد
راه ارتباطی ۳۵ روستای مراغه از محاصره برف بازگشایی شد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراغه گفت: باتلاش شبانه روزی نیروهای راهداری راه ارتباطی ۳۵ روستای این شهرستان که براثر بارش برف شدید و کولاک مسدود شده بود صبح امروز تمام راه‌های روستایی مراغه در بخش مرکزی و سراجوبازگشایی شد.

با اشاره به بازگشایی ۳۵ راه روستایی که بر اثر بارش برف مسدود شده بودند اظهار داشت: به دنبال بارش‌های روزگذشته در این شهرستان راه ارتباطی ۳۵ روستا در بخش مرکزی و سراجوی این شهرستان مسدود شده بود که با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری بازگشایی شد.

وی افزود: در حال حاضر کلیه راه‌های اصلی و روستایی این شهرستان در بخش مرکزی و سراجوبازگشایی شده و تردد در آنها انجام می‌شود.

شریفی تصریح کرد: نیروهای راهداری این شهرستان از سه روز گذشته با آغاز بارش‌ها در منطقه در آماده باش کامل بوده و به صورت شبانه روزی اقدام به نمک پاشی و عملیات برف روبی کرده‌اند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه با اشاره به اینکه رانندگان در سفرهای خود زنجیرچرخ همراه داشته باشنداظهارکرد: باتوجه به کوهستانی بودن این شهرستان از رانندگانی که قصد سفر درمحورمراغه به هشترود و بویژه راه‌های روستایی را دارنددرخواست می شودزنجیرچرخ را همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: باتوجه به اعلام اداره کل هواشناسی استان سامانه جدید بارشی از روز یکشنبه واردآذربایجان شرقی شده و شاهد بارش برف خواهیم بود لذا با هدف ارائه خدمات به مسافران و جلوگیری از مسدود شدن راه‌های اصلی و فرعی نیروهای راهداری این شهرستان با تجهیزات کامل در آماده باش خواهند بود.

وی تصریح کرد: درحال حاضر نیروهای راهداری شهرستان با اتمام عملیات نمک پاشی در محور مراغه به هشترود وارد عملیات بازگشایی راه‌های روستایی شده وتلاش می‌شود تا شامگاه امروز راه ارتباطی ۵ روستای برف گیر در این شهرستان بازگشایی شود..

شریفی اظهارکرد: به منظور سهولت در امر امداد رسانی و جلوگیری از مسدود شدن راه‌های ارتباطی درطرح زمستانی ۳ دستگاه نمک پاش اتوماتیک و تیغه دار، چهاردستگاه گریدر،۳ دستگاه لودرعملیات برف روبی و نمک پاشی را انجام می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به تعداد نیروهای مستقر در راهدارخانه این شهرستان در محور مراغه به هشترود اظهار کرد: درحال حاضر ۲۴ نفرنیروی راهداری در راهدارخانه‌های این شهرستان مستقر شده و آماده خدمات رسانی به مسافران و رانندگان در محور مراغه به هشترود می‌باشند.

وی گفت: تردد در محور مراغه به هشترود به صورت روان و بدون هیچ مشکلی در حال انجام بوده واز رانندگانی که قصد عبور از این محور را دارند تقاضا می‌شود زنجیر چرخ به همراه داشته باشند..

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراغه در پایان تصریح کرد: توصیه می‌شود رانندگان و شهروندان درفصل زمستان به منظورجلوگیری از تصادفات احتمالی در سفرهای خود از ناوگان عمومی اتوبوس و قطار استفاده کنند.