برخی مدیران شهرداری کارمندان را کتک می‌زنند
برخی مدیران شهرداری کارمندان را کتک می‌زنند

محمدزاده گفت: از آقای بهشتی می‌خواهم در دریف بودجه سال آینده ردیف رشوه را به بودجه بیاورند تا کارمندان ما رشوه را از خودمان بگیرند و از وانت بارها و مردم رشوه نگیرند.

محرم محمدزاده پیش از ظهر امروز در نطق میان دستور شورای شهر تبریز اظهار داشت: خدارا شکر که بعد از مدت‌ها خدا قسمت کرد و نطق پیش از دستور نصیبم شد!

وی ادامه داد: سوالاتی از شهردار دارم که بعدا به صورت کتبی هم آن را خواهم پرسید؛ اولین سوال این است که در بین مدیران ارشد شهرداری بالاترین حقوق چه قدر است؟ مدیرانی که سالها در این پستها هستند چه مقدار پاداش و حق الجلسه دریافت می‌کنند؟

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به برخورد فیزیکی با برخی کارمندان شهرداری گفت: گاهی گزارش می‌شود در برخی مناطق روسا زیردستان را کتک می‌زنند که اگر ادامه پیدا کند نام این افراد را اعلام خواهم کرد.

وی افزود: از مدیران امور مالی مناطق و مراکز خواهش دارم با مراجعین مانند رعیت برخورد نکنند چرا مردم باید چهار پنج ساعت منتظر باشند تا جلسه یک معاون تمام شود و وقت به مردم برسد.

محمدزاده در خصوص برخی تخلفات در شهرداری تاکید کرد: در برخی مناطق افرادی بدون انجام کار حقوق می‌گیرند که گزارشات این مساله در دست است.

وی در اشاره به برخی تخلفات در شرکت همشهری عنوان کرد: کسانی که زیر نظر شرکت همشهری کار می‌کنند دارای حقوق‌های متفاوت هستند چرا فاصله دومیلیونی بین حقوق افراد کار معین و قراردادی دارد؟ درآمد این شرکت چقدر است که وارد کار اقتصادی شده است؟

عضو فرهنگی شورای شهر تبریز درباره معضل سد معبر و پرداخت رشوه به ماموران شهرداری تصریح کرد: مورد بعدی در خصوص وانت بارها و معاونی که بین سد معبر تفاوت قائل است! کسانی که مهارت دارند و رشوه می‌دهند کاری به آنها ندارند، یا همه را بگیرید یا با هیچکس کاری نداشته باشید این ملت بیچاره هستند.

وی افزود: وضعیت وانت بارها را ساماندهی کنید ببینید دیگر شهرها چه می‌کنند؟ در مناطق چهار و ده در هر خیابان می‌بینیم که فاضلاب را کنده اما همانطور رها کرده‌اند وقتی حرف می‌زنیم می‌گویید شانزده هزار کارمند و کارگر داریم اینها چه زمانی قرار است کار کنند؟

محرم‌زاده با اشاره به پایان تبریز ۲۰۱۸ گفت: بودجه تبریز ۲۰۱۸ و ریز هزینه را اعلام کنید تا بدانیم چه اتفاقی رخ داده است، بعضی سازمان‌ها میلیاردی به شهرداری بدهکارند و حاضر نیستند که بدهی‌شان را پرداخت کنند.

وی در خصوص پروژه میدان آذربایجان‌ تاکید کرد: میدان آذربایجان به دغدغه شهر تبدیل شده و حتی از یک کودک هم که می‌پرسید می‌گویند که در این پروژه صد میلیارد گم شده بروید ببینید چه شده است، قرار نیست کسی در این شهر پاسخگو باشد؟

این عضو شورای شهر در خصوص ساخت مجسمه شهریار در مرکز همایش‌های بین المللی ابراز کرد: کسی که مجسمه شهریار را در مرکز همایش‌ها کار کرده بدون قرارداد این کار را انجام داده و حالا پول میلیاردی می‌خواهد مگر می‌شود بدون قرارداد کار کرد؟

وی با بیان اینکه شهرداران مناطق در حال فروش املاک شهر هستند گفت: شهرداران مناطق مالک شهر نیستند که آن را تکه پاره کرده و می‌فروشند، برخی مناطق ملک فروخته و بودجه را تامین می‌کنند در حالیکه مشخص نیست املاکی که فروخته شده توسط چه کسانی فروخته شده و آیا نمی‌شد این زمین‌ها به درآمد پایدار تبدیل شود.

محمدزاده در پایان خطاب به بهشتی خاطرنشان ساخت: آقای بهشتی در دریف بودجه سال آینده ردیف رشوه را به بودجه بیاورید تا کارمندان ما رشوه را از خودمان بگیرند و از وانت بارها و مردم رشوه نگیرند.